Filmy druga wojna światowa, pilot

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje druga wojna światowa, pilot. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Druga Wojna Światowa. Młody lotnik trafia do klubu nocnego, w którym zastanawia się, czy rzeczywistość, w której żyje, to prawda, czy fikcja.


Losy pilota szybowca, nazistowskiego żołnierza i rekruta Ruchu Oporu tragicznie krzyżują się w czasie bitwy o Skaldę — jednego z najważniejszych starć II wojny światowej.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Film przedstawia poruszającą i prawdziwą historię głęboko nieszczęśliwego mężczyzny, który walczy o powrót do rzeczywistości, odkrywając terapeutyczną moc sztuki.
Jest niedzielny poranek, siódmego grudnia 1941 roku. Uznany za poległego w bitwie o Anglię kapitan Rafe McCawley powraca do bazy i przekonuje się, iż jego dawna ukochana, pielęgniarka Evelyn Johnson ma romans z jego najlepszym przyjacielem Dannym Walkerem. W czasie tych zdarzeń marynarka wojenna Japonii planuje, a następnie dokonuje zaskakującego i śmiałego ataku na bazę morską Pearl Harbor.
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…